Paczkowo – “jutro”

2 komentarze

 1. Przemysław pisze:

  Witam,
  PRACY JEST BARDZO DUŻO.
  1. Akurat wczoraj wybrałem się na spacer nad Koplę i załamałem ręce widząc w jakim stanie jest nasza jedyna rzeczka i pobliski las.
  Proponuję zgłosić do kierownik Melioracji i Ochrony Środowiska w Swarzędzu pani Joanny Sonnak pok. 115, tel. 61 65 12 403 (email: ros@swarzedz.pl) w jakim opłakanym stanie jest Kopla i las w Paczkowie.
  Ilość śmieci i brudu w rzece i lesie jest przerażająca. Prawdę mówiąc środowisko naturalne w Paczkowie jest w opłakanym stanie i nadaje się do opisania przez stronę http://paczkowo.com/ oraz przez media Swarzędzkie.

  2. Dworzec w Paczkowie. Proponuję wyremontować i otworzyć Dworzec kolejowy w Paczkowie. Ważne jest to dla ludzi czekających na pociąg zwłaszcza w dni deszczowe i zimowe.

  3. Proponowałbym również spotkanie z mieszkańcami Paczkowo w celu uświadamiania zagrożeń wynikających z palenia śmieci. Jest to widoczne zwłaszcza teraz w okresie grzewczym. Być może powinno to być spotkanie z jakimś specjalistą od tego typu zagrożeń.

  4. Kolejnym pomysłem jest krzewienie zdrowego trybu życia po przez ruch i odpowiednią dietę. Może warto zaprosić na spotkanie w szkole dietetyka tak aby mieszkańcy mogli posłuchać wykładu nt. temat.

  5. Z pewnością przydało by się również spotkanie z Dzielnicowym terenów wiejskich Gminy Swarzędz st. sierż. Karolem Niewiadomskim. Być może mógłby wygłosić wykład nt. bezpieczeństwa. Proponuję zgłosić zapotrzebowanie do Straży Miejskiej częstszych kontroli naszych terenów.

  6. Pozyskiwania Funduszy z UE na rozwój naszej wsi.
  Infrastruktura w Paczkowie również jest w opłakanym stanie. Jak na ironię drogi, chodniki, lampy itp. pojawiają się w miejscu zamieszkania “Nowego Sołtysa”. A co z pozostałą częścią wsi która tak prężnie się rozbudowuje. Są ulice na których można sobie połamać nogi ponieważ nie ma ani lamp, ani chodnika ani równej drogi. To jest skandal i temat na dłuższą dyskusję!

  7. Zagrożenia pożarowe. W jakim stanie są hydranty we wsi nie wie chyba nikt. W przypadku pożaru nie wyobrażam sobie aby strażacy z nich korzystali bo się najprawdopodobniej nie nadają. Proponuję aby chociaż raz do roku Straż Pożarna kontrolowała stan naszych hydrantów.

  8. Zamieszanie z podatkiem od garaży. Proponuję spotkanie z mieszkańcami w celu objaśnienia tego zawiłego tematu.

  9. Przedszkole to kolejna bolączka Paczkowian. Ilość rodzin z małymi dziećmi rośnie w olbrzymim tempie. Burmistrz oczywiście nie widzi problemu i podejmuję karygodną decyzję na przekształcenie budynków ?Starej szkoły? na Dom Spokojnej Starości. To jest rozbój w biały dzień!

  10. Bezpłatny Internet w Paczkowie. Proponuję zgłosić do Gminy oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej projekt na rozwój bezprzewodowego Internetu w Paczkowie.

  11. Rozwój i Promocja Paczkowa w Gminie Swarzędz. Paczkowo ma piękną historię i jeśli o to zadbamy będzie miało piękne tereny. Proponuję stworzyć Bezpieczny Szlak Rowerowy ze Swarzędza do Paczkowa. Szlak oznaczony znakami w łatwy sposób kierowałby do Paczkowo. Tutaj na miejscu należałoby stworzyć Atrakcje turystyczne. Jedną z nich mogłaby być Kopla i Dworek. Trasa mogła by biec ze Swarzędza przez Gortatowo przez Łowęcin aż do Paczkowo (Kościelonka ? Dworska ? Sokolnicka ? Budowlana ? Nad Koplą ? przez Las do Skałowskiej i spowrotem do Sokolnickiej).

  12. Temat stary jak świat czyli Kanalizacja w Paczkowie. Tak jak w przypadku dróg tak gdzie pojawia się nowy sołtys tam pojawia się infrastruktura i również kanalizacja. Pozostała część wsi niech się męczy.

  13. Wykorzystanie szkoły publicznej w godzinach popołudniowych.
  Spotkania hobbystów, pasjonatów (tutaj mogą się pojawić różne tematy pomysły z różnych dziedzin np. filateliści, muzycy, sportowcy itp).

  14. Wykorzystanie stadionu Orlik popołudniami.

  Pomysłów jest więcej, pytanie tylko co z nich zostanie zrealizowanych i czy jest sens się wysilać.
  Pożyjemy zobaczymy.

 2. Ewa pisze:

  Witam,
  Świetne pomysły! Czy nie lepiej je autoryzować, brać udział w realizacji ? Żeby zostały zrealizowane potrzeby, pomysły i wizje potrzeba tej codziennej pracy, wydeptywanie ścieżek. To już nie jest spektakularne i czasem zniechęcające. Do poświęcania swego czasu i energii brakuje osób w naszej paczkowskiej społeczności. Proszę się przyłączyć . Wtedy nie będzie ‘pożyjemy zobaczymy’ – ‘zobaczymy co uda się zrobić’ ?